بعد از مدتی غیبت و تاخیر به حول و قوه الاهی دور دوم از حلقه‌های هنر را شروع می کنیم. تاخیر حاصله به دلایل متعدد و مشغولیت‌های گوناگون رخ داد و اگر این گونه نبود، هرگز بنای حلقه‌های هنر بر تاخیر یک فصل کامل نبود.... همین جا از تمامی دوستانی که پیگیر جلسات بودند و از دور و نزدیک جویای حال حلقه هنر بودند کمال تشکر و عذر را دارم. اما دور جدید

در دور جدید اصلاحاتی نیز در برنامه حلقه هنر داریم. سعی می‌کنیم موضوعاتی ساده‌تر و بیش‌تر مورد استفاده عام البته با خوانشی تحلیلی موضوع مطالعه‌ی حلقه قرار بگیرد.  هم‌چنین تلاش داریم به جای آن‌که به یک موضوع در شش جلسه (یک فصل) بپردازیم، موضوعات هر سه جلسه (معادل نیم‌فصل) تغییر کنند تا علاوه بر آن که جلسات حلقه برای شرکت‌کنندگان خسته‌کننده نباشد، سایرینی که به دلیل عدم علاقه به موضوعی خاص در حلقه هنر حضور پیدا نمی‌کنند ناگهان یک فصل از برنامه‌ها دور نمانند.

در الگوی برگزاری جلسات فعلا تغییری حاصل نشده است. و البته مانند همیشه پذیرای ایده‌ها و انتقادات و پیش‌نهادات خوب شما عزیزان هستیم.

اما دور جدید حلقه با موضوعی متفاوت آغاز می‌شود و برخلاف مرام کلی دور جدید حلقه‌ها، در پنج‌جلسه به یک موضوع واحد اما گیرا می‌پردازد.

موضوع پنج‌جلسه، خوانشی تحلیلی از تاریخ معماری مدرن است که به یمن چاپ متفاوت پنچ‌جلدی کتاب تاریخ معماری مدرن لئوناردو بنه ولو از مرکز نشر دانشگاهی ، در قالب خوانش تحلیلی پنج کتاب مورد نظر طراحی شده است.

جلسه اول:‌ چهارشنبه ؛ 17 / 8/ 1391 ؛ ساعت 14 الی 17 

کتاب «تاریخ معماری مدرن؛ 1 شهرصنعتی» نوشته لئوناردو بنه ولو؛ ترجمه علی‌محمد سادات افسری؛ مرکز نشر دانشگاهی؛ تهران

جلسه دوم:‌ چهارشنبه ؛ 1 / 9/ 1391 ؛ ساعت 14 الی 17 

کتاب «تاریخ معماری مدرن؛ 2 آوانگاردها» نوشته لئوناردو بنه ولو؛ ترجمه علی‌محمد سادات افسری؛ مرکز نشر دانشگاهی؛ تهران

جلسه سوم:‌ چهارشنبه ؛ 15 / 9/ 1391 ؛ ساعت 14 الی 17 

کتاب «تاریخ معماری مدرن؛ 3 نهضت مدرن» نوشته لئوناردو بنه ولو؛ ترجمه علی‌محمد سادات افسری؛ مرکز نشر دانشگاهی؛ تهران

جلسه چهارم:‌ چهارشنبه ؛ 29 / 9/ 1391 ؛ ساعت 14 الی 17 

کتاب «تاریخ معماری مدرن؛ 4 پس از جنگ» نوشته لئوناردو بنه ولو؛ ترجمه علی‌محمد سادات افسری؛ مرکز نشر دانشگاهی؛ تهران

جلسه پنجم:‌ چهارشنبه ؛ 13 / 10/ 1391 ؛ ساعت 14 الی 17 

کتاب «تاریخ معماری مدرن؛ 5 موج نو» نوشته لئوناردو بنه ولو؛ ترجمه علی‌محمد سادات افسری؛ مرکز نشر دانشگاهی؛ تهران

منتظر حضور گرم و فعال دوستان علاقه‌مند به مباحث نظری هنر هستیم.
خواهش‌مندیم علاوه بر اطلاع رسانی جلسات به دوستان و آشنایان علاقه‌مندتان، در صورتی که در هر کدام از دانش‌گاه ها یا دانش‌کده‌های هنری کشور مشغول به تحصیل هستید، در صورتی که حلقه هنر را شایسته همراهی می‌دانید، با نشر پوستر جلسات در فضای آکادمیک هنر، حلقه هنر را به دانش‌جویان هنر و معماری معرفی نمایید. (برای دانلود پوستر روی آن کلیک نمایید)
 
پوستر جلسه نهم حلقه هنر
 
------------------
پانوشت1: موضوعات حلقه‌ی هنر از عموم عرصه‌ی هنر انتخاب می‌شود و حصر موضوع این چند جلسه در عنوان معماری، متناسب با نیازی که اکنون به شناخت جریان مدرن در بین صاحبان اندیشه و هنر است می‌باشد. برای طراحی سبک زندگی بومی لازم است جریانی که به روند پیوسته‌ی تمدنی بومی ما ورود پیدا کرده  و موجب گسیختگی آن شده است به خوبی شناخته شود.
 
پانوشت 2: حلقه هنر آمادگی دارد تا جلسات خود را در هر کدام از مجموعه‌های آموزشی و پژوهشی هنر تهران برگزار نماید. در صورتی که تمایل دارید برای فصل بعد در دانشگاه شما باشیم با ما مکاتبه نمایید. 
نام پروژه
کارفرما
مکان پروژه
سال پروژه
برنامه‌ریزی
وضعیت
زیربنای ساخت
مساحت زمین
معمار مسئول
تیم طراحی معماری
طراحی سازه
تاسیسات الکتریکی
تاسیسات مکانیکی
پیمان‌کار
نمونه‌سازی
طراحی منظر
تصویرسازی
عکاس
لینک