جلسه چهارم حلقه هنر نیز برگزار شد. حلقه حول میز شطرنجی سنگی شکل گرفت و دوستان شرکت کننده که به بیست و اندی می رسیدند درویشانه بر حاشیه‌ی سیمانی پارک نشستند و دو ساعت تمام همراه‌مان بودند. راستش جا خوردیم از حجم محبت یاران و هم‌راهان و سخت مشتاق به ادامه کار حلقه های هنر شدیم؛ چنین انگیزه و اراده ای را نباید دست کم گرفت یاران! یاران حلقه ! روی‌مان را سفید کردید از بس که درویشانه و با صفا پای کار آمدید و نگذاشتید هیچ علت ناموجهی منجر به تعطیلی حلقه شود. از همه یاران و دوستان صمیمانه سپاس‌گذاریم و امیدواریم که با توفیق الاهی بعد از این خجالت زده دوستان نشویم.

راستی سپاس ویژه داریم از استاد ارجمند، جناب دکتر سید بهشید حسینی، رئیس دانش‌کده معماری و شهرسازی دانش‌گاه هنر، که پدرانه به حلقه چهارم پیوستند و دو ساعتی فرزندان خود را تحمل کردند و فرصت دادند تا راه و رسم راه رفتن بیاموزند؛ با تمام زمین خوردن ها …. (متاسفانه در عکس‌های معدودی که از دوستان به دست ما رسید تصویری از زاویه‌ای که جناب دکتر در آن دیده شوند نبود)
جلسه پنجم حلقه هنر نیز به چهار مقاله باقی‌مانده اختصاص پیدا خواهد کرد.
زمان: چهارشنبه 13 اردیبهشت 1391 ساعت 14:30 الی 17:30
مکان: دانش‌گاه تربیت مدرس؛ دانش‌کده هنر و معماری؛ طبقه هم‌کف آتلیه طراحی شهری
2. کدام نشانه؟ کدام نشانه‌شناسی؟ ؛ فرزان سجودی
3. درک نشانه؛ کوروش صفوی
4. نشانه‌شناسی چندبعدی و هنر ؛ فرهاد ساسانی
5. جایگاه نماد در نظام اندیشه یونگ ؛ سیما وزیرنیا
6. کلمه و نماد ؛ رنه گنون

اگرچه ناخواسته رخ داد اما شاید خیر بود! این که هماهنگی‌های با دانش‌گاه تربیت مدرس کامل انجام نشده بود (و البته تقصیر ما بود و شرمنده!) و در همان لحظات آغاز جلسه از ما خواستند آتلیه طراحی شهری دانش‌کده هنر را ترک کنیم و ما با شرمندگی دوستان را به بیرون از دانش‌کده هدایت کردیم.

خیلی تلاش کردیم تا جایی دیگر پیدا کنیم اما در آن فرصت اندک ثمری نداشت و اگرچه در لحظات آخر با کمک نهاد رهبری دانشگاه سالنی در دانشکده علوم هماهنگ شد اما با موافقت دوستان شرکت کننده، جلسه چهارم از حلقه های هنر در فضای باز زیر آسمان خدا در ضلع غربی دانشگاه تربیت مدرس برگزار شد!

در جلسه چهارم، به واسطه‌ی همین ناهماهنگی‌ها و شاید کمی‌ تا قسمتی نامهربانی های دانش‌گاه تربیت مدرس! تنها موفق شدیم دو مقاله اول از شش مقاله مورد نظر را با دوستان مطالعه کنیم و نظر به خواست یاران حلقه و خیری که در خواندن هرچه دقیق‌تر مقالات باقی‌مانده از این شش مقاله می بینیم،

دوستانی که موفق نشده اند تا کنون مقالات مورد نظر را مطالعه کنند می توانند از طریق لینک‌های زیر به دانلود مقالات دست پیدا کنند.

 

با این حساب

جلسه پنجم حلقه هنر؛ بحث و بررسی پیرامون 4 مقاله در موضوع نشانه و نشانه شناسی

می توانید متن مقالات را از همین جا دانلود کنید: (با راست کلیک کردن بر روی عنوان هر مقاله و انتخاب گزینه save link as می توانید فایل پی دی اف مقاله را بر روی دستگاه رایانه خود ذخیره نمایید.)

1. معنای نشانه‌ها: جان جلوه‌های هنری ؛ محمد نقی زاده
2. کدام نشانه؟ کدام نشانه‌شناسی؟ ؛ فرزان سجودی
3. درک نشانه؛ کوروش صفوی
4. نشانه‌شناسی چندبعدی و هنر ؛ فرهاد ساسانی
5. جایگاه نماد در نظام اندیشه یونگ ؛ سیما وزیرنیا
6. کلمه و نماد ؛ رنه گنون

 

* برای دانلود پوستر بر روی آن کلیک نمایید.

نام پروژه
کارفرما
مکان پروژه
سال پروژه
برنامه‌ریزی
وضعیت
زیربنای ساخت
مساحت زمین
معمار مسئول
تیم طراحی معماری
طراحی سازه
تاسیسات الکتریکی
تاسیسات مکانیکی
پیمان‌کار
نمونه‌سازی
طراحی منظر
تصویرسازی
عکاس
لینک