جلسه اول حلقه هنر، با حضور گرم پانزده نفر از دوستان، در دانشکده هنر دانشگاه تربیت مدرس، در تاریخ 10 اسفندماه طبق برنامه از پیش تعیین شده، برگزار شد. علاقه مندان می توانند در فرصت پیش رو تا تاریخ 24 اسفند ماه کتاب مورد نظر را تهیه و مطالعه نمایند و در حلقه 24 اسفند شرکت نمایند. مجددا توضیح می دهیم که برنامه حلقه های هنر به صورتی تدوین شده است که هم دوستانی که مطالعه کرده اند و هم آنانی که فرصت مطالعه نمی یابند بتوانند از فضای جلسات استفاده نمایند.

جلسه دوم:‌ چهارشنبه ؛ 24/ 12/ 1390 ؛ ساعت 14:30 صبح الی 17:30
کتاب «پرسش از هنر» نوشته نایجل واربرتون؛ ترجمه مرتضی عابدینی فرد؛ انتشارات ققنوس؛ تهران
زمان جلسات: چهارشنبه ها (هر دو هفته یک‌بار)؛ ساعت 14:30 الی 17:30
مکان جلسات: دانش‌گاه تربیت مدرس؛ دانش‌کده هنر و معماری؛ طبقه هم‌کف ؛ آتلیه طراحی شهری

برگزاری این جلسه تا حدود زیادی امیدهای ما به ادامه کار جلسات حلقه هنر را تثبیت کرد. به زعم الگوی پیشنهاد شده برای حلقه های هنر، اجرایی و با بهبودهایی که در طول برگزاری آن شامل حالش می گردد، قابل اعتنا و اتکا ست.

آتلیه طراحی و معماری پنج‌اوهفت صمیمانه از همه شرکت‌کنندگان جلسه اول حلقه و نیز دوستانی که تمایل خود را برای شرکت در حلقه های آتی اعلام نموده اند، تشکر می نماید و باور دارد بدون هم‌راهی صمیمانه شما طی این مسیر به سختی ممکن است.

جلسه اول حلقه هنر به نقد و بررسی و مباحثه پیرامون کتاب “چیستی هنر” نوشته اسوالد هنفلینگ اختصاص یافت.

کتابی که به واسطه‌ی اشراف بالای نویسنده آن بر موضوع هنر، در نوشتاری خلاصه، تمام چالش های پیرامون هنر را در ذیل سه جستار اصلی بررسی می نماید. در روزهای آتی با شروع به کار سایت رسمی حلقه هنر، به تداوم، گزارش ریز مباحث مطرح شده در هر حلقه در فضای مجازی منتشر خواهد یافت.

در ضمن در این جلسه، با نظرخواهی از دوستان کتب مورد نظر ایشان برای بازخوانی و نقد و مباحثه در حلقه هنر، نظرخواهی شد. دوستانی که می توانند کتب مفید و خواندنی در مباحث نظری هنری را به ما پیشنهاد کنند می‌توانند به آدرس ایمیل آتلیه پنج‌اوهفت (5o7designstudio@gmail.com) نظرات خود را بفرستند.

جلسه بعدی حلقه هنر، نقد و بازخوانی و مباحثه پیرامون کتاب “پرسش از هنر” نوشته نایجل واربرتون است.

 
 
نام پروژه
کارفرما
مکان پروژه
سال پروژه
برنامه‌ریزی
وضعیت
زیربنای ساخت
مساحت زمین
معمار مسئول
تیم طراحی معماری
طراحی سازه
تاسیسات الکتریکی
تاسیسات مکانیکی
پیمان‌کار
نمونه‌سازی
طراحی منظر
تصویرسازی
عکاس
لینک